Odpowiedź na pytanie, czy lepiej kupić, czy może też bardziej opłaca się wynająć magazyn, jest dość skomplikowana i niełatwa. Nie będzie też jednoznaczna. Każdy potencjalnie zainteresowany inwestor musi bowiem odpowiedzieć sobie szczerze na kilka podstawowych pytań. Tu liczyć się będzie długość czasowa eksploatacji magazynu, wielkość niezbędnej przestrzeni magazynowej oraz plany na rozwój działalności. Ta może być lokalna, ale i ogólnokrajowa, jak i międzynarodowa. Kluczową rolę grać będzie również dostępny budżet. Ten nie zawsze jest tak wielki, by można było przemienić w rzeczywistość nawet najskrytsze marzenia.

Kto decyduje się na wynajem przestrzeni magazynowych? Jak pokazuje praktyka, są to zarówno właściciele wielkich, jak i całkiem małych przedsiębiorstw. Także klienci indywidualni niejednokrotnie wyrażają zainteresowanie wynajmem magazynu. Z pewnością taka opcja zaliczana jest do tych najszybszych – po wyborze odpowiedniego lokalu, można go dodatkowo przystosować do własnych potrzeb i… można rozpocząć jego eksploatację. Decydując się bowiem na budowę magazynu, trzeba ponieść zdecydowanie większe koszty i do tego… uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na realne pojawienie się budynku na mapie danego miasta.

Wynajem magazynów polecany jest także tym przedsiębiorcom, którzy mogą nie poradzić sobie z presją rynku branżowego i po jakimś dłuższym czasie ich pozycja na rynku może diametralnie się zmienić, Niestety na ich niekorzyść. Podpisanie więc umowy najmu na kilka miesięcy czy lat jest opcją dość bezpieczną – zawsze jest możliwość wcześniejszego wypowiedzenia takiej właśnie umowy.