Polska przestrzeń magazynowa według specjalistów dzieli się na określone regiony, dedykowane różnorodnym typom najemców. To resztą oczywiste – nie każdy region Polski przyciągać będzie najemców z każdej branży. Dzięki stałemu postępowi technologicznemu jednak i rosnącej atrakcyjności wielu miast w Polsce, stale rośnie też zainteresowanie dostępem do doskonałej przestrzeni magazynowej. Tu zresztą poprawiają się ciągle warunki infrastruktury drogowej, wzmacnia się zaplecze magazynowe oraz poprawie ulegają warunki lokalizacyjne. Co więcej – nowe magazyny powstają niemal jak grzyby po deszczu. Dodatkowo dostępne staje się też „zamówienie” magazynu wybudowanego na miarę indywidualnych potrzeb inwestora lub najemcy. Magazyny takie określane są mianem BTS.

Oczywiście w poszukiwaniu idealnej przestrzeni magazynowej warto celować w takie lokalizacje, które będą bardzo bliskie newralgicznym i ważnym węzłom transportowym. Ogromny potencjał logistyczny znajdziemy rzecz jasna w samej stolicy Polski, ale Warszawa wcale nie jest jedynym miastem, które generuje duże możliwości w dystrybucji czy sprzedaży różnorodnych towarów. Tutaj na uwagę zasługiwać będą magazyny chociażby w Trójmieście, Wrocławiu czy na Śląsku. Ich wybór pozostaje więc kwestią indywidualną i dopasowaną do profilu działalności firmy i rejonów Polski czy świata, do których dane przedsiębiorstwo chciałoby docierać z własną ofertą.

Podczas poszukiwań przestrzeni magazynowej warto także skorzystać ze wsparcia doświadczonych doradców specjalizujących się w tajnikach rynku powierzchni magazynowych. Tak wielkiej wiedzy branżowej, jaką oni się szczycą, nikt nie jest w stanie pobić.